Gminna Biblioteka Publiczna włącza się w nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Do Biblioteki dotarły już wyprawki czytelnicze. Każdy trzylatek, który zapisze się  do Biblioteki, otrzyma w prezencie:
· Książkę „Pierwsze wiersze dla…”
· Kartę Małego Czytelnika
· „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” – broszurę informacyjną dla rodziców, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Zapraszamy rodziców i dzieci do udziału w akcji.
Informacje pod nr tel. 44 787 46 26