Dotacja na zakup nowości wydawniczych

Gminna Biblioteka Publiczna w Strzelcach Małych kolejny rok uczestniczy w Programie Wieloletnim „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”, realizowanym ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Celem Programu jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu wypożyczanych publikacji, wzrostu liczby czytelników, budowanie nawyków czytelniczych przez stały dopływ nowości, możliwość ubytkowania (aktualizacji zasobów), a w konsekwencji zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych.

W ramach programu Gminna Biblioteka otrzymała w 2018 r. dofinansowanie w wysokości 6000 zł. Pozyskana dotacja przeznaczona będzie na zakup nowości wydawniczych do naszej Biblioteki.

Zrealizowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa