XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

„(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA” – hasło Tygodnia Bibliotek nawiązuje do tegorocznych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszak czytanie było ważnym elementem zachowania tożsamości, historii, tradycji i kultury narodu.

,,W dosłownym i ukrytym znaczeniu słowa dowolność, rozumiemy jako będące zależne, wyłączne od własnej woli, nieskrępowane nakazami, przepisami, swobodne, wolne czytanie, nieograniczony dostęp do książki w różnym formacie (książka tradycyjna, elektroniczna, audiobook), a co za tym idzie również do biblioteki. (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA pozwala nam rozwijać się umysłowo, kulturalnie, poznawać różne poglądy, mieć nieograniczone możliwości”.

Z okazji Tygodnia Bibliotek zapraszamy do biblioteki na imprezy promujące książkę i czytelnictwo:

- „Sami wybieramy co czytamy”- dzień głośnego czytania

- spotkanie z Klubem Czytelników Dobrej Książki

- spektakl teatralny "Opowieści z teczki profesora książeczki"