Dnia 12 maja Gminna Biblioteka Publiczna W Strzelcach Małych obchodziła Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

„Biblioteka. Oczywiście!” to hasło przewodnie tegorocznego XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, odbywającego się w dniach 8–15 maja 2017 r. Jednym z wydarzeń organizowanych w ramach tej akcji jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, który pracownicy gminnej biblioteki, władze gminy i zaproszeni goście uczcili 12 maja 2017r.  Uroczystego otwarcia Dnia Bibliotekarza dokonała Pani Kierownik Biblioteki Teresa Dąbrowska, dziękując wszystkim za przybycie oraz przedstawiła krótką relację z działalności placówki za ostatni rok.

W obchody Dnia Bibliotekarza jak co roku włączył się  Klub Czytelników Dobrej Książki, który pod kierunkiem polonistki P. Anny Pełki przygotował kabaretową inscenizację lekcji języka polskiego . W humorystycznej scence nie zabrakło nawiązań do obchodów 150 rocznicy urodzin Władysława Stanisława Reymonta. Na zakończenie występu klubowicze  w ramach podziękowań za współprace złożyli pamiątkowy dyplom z życzeniami dla bibliotekarzy.